سخن روز 
سفر برای اکتشاف و بازدید از سرزمینهای جدید نیست، بلکه یافتن نگاه های نو و جدید است. (مارسل پروست، رمان نویس فرانسوی )

ورود اعضا | عضویت در جامعه

آدرس پست الکترونیک:

کلمه عبور:

مجله الکترونیکی 

تحول در گردشگری الکترونیک 2016 با واقعیت مجازی

تاثیرگذارترین فناوری که در سال 2016 از نظر کارشناسان دنیای گردشگری الکترونیک در صنعت گردشگری به آن توجه می شود چیست؟ ادامه مطلب

 

ظرفیت گردشگری هنری ایران و فرصت های پیش روی آن

به علت وجود تعاریف متنوع و متغیر از فرهنگ، تعریف گردشگری فرهنگی نیز دشوار است. ریموند ویلیامز (۱۹۷۶)، نظریه‌پرداز فرهنگی، واژه‌ی فرهنگ را یکی از پیچیده‌ترین واژگان زبان انگلیسی می‌داندکه دربرگیرنده‌ی “هنر و یادگیری” و “شیوه کلی زندگی” مردم است؛ یعنی، فرهنگ با گذشته و سنن (مثلاً تاریخ و میراث)، ترجمان‌های خلاق (مثلاً کارهای هنری و اجراها)، سبک زندگی و آداب و عادات مردمان مرتبط است. بسیاری از گردشگران، همان اندازه که به فرهنگ مردمام مختلف علاقه‌مند هستند به سایت‌های تاریخی، بناهای یادبود، موزه‌ها و نگارخانه‌ها علاقه دارند. ادامه مطلب

 

گردشگري در جهان

گردشگری در جهان به همراه آغاز مدرنيته شکل گرفت.مدرنيته اشكال مختلف زندگي را تنها بر پايه قابليت‌هاي آنها در توليد منافعي كه توسط افراد مصرف مي‌شوند، مورد ارزيابي قرار داده و با مفاهيمي همچون همواره به پيش رفتن و كنار گذاردن كهنه نگرش تازه انسان را به جهان و به خويش سبب گرديد و بدين گونه با پيدايش بعد تازه‌اي از دگرگوني دائمي، انهدام رسوم و فرهنگ سنتي را در صحنه‌ي زندگي اجتماعي رقم زد . ادامه مطلب

 

بررسی نقش UGC ها در انتخاب مقصد سفر

روش های بازاریابی در صنعت گردشگری با سرعتی فزاینده و همگام با تغییر و افزایش نیازها، روز به روز در حال تغییر هستند. ادامه مطلب

 

اهمیت برند گردشگری

انتخاب یک برند گردشگری قوی می تواند جذب بیشتر گردشگر را به همراه داشته باشد، تصویر روشن تری از جامعه هدف ایجاد کند و همه عوامل توسعه دهنده محصول را به سوی یک خروجی مشترک هدایت کند. ادامه مطلب

 

اخبار جامعه  

مردم هنوز با اقامتگاه‌های بوم‌گردی ناآشنایند

یک راهنمای تورهای گردشگری گفت: اگر طی یک نظرسنجی از همشهریان خود درباره اقامتگاه‌های بوم‌گردی در خراسان رضوی بگیرید حتی اسم این اقامتگاه‌ها را نیز تاکنون نشنیدند و علت این امر به عدم اطلاع‌رسانی مناسب برمی‌گردد.

مردم هنوز با اقامتگاه‌های بوم‌گردی ناآشنایند

پوریا کریمیان اقبال در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، اظهار کرد: اقامتگاه‌های بوم‌گردی یک پدیده جدید در کشورمان به شمار می‌رود که در روستاهای کوچک و حومه شهرهای بزرگ ایجاد شدند، اما زیرساخت‌های این اقامتگاه‌ها سالیان خیلی دور در کشورهای دیگر ایجاد شد.

این راهنمای تورهای گردشگری خاطرنشان کرد: اقامت در مراکز بوم‌گردی حسی را به توریست می‌دهند که متفاوت از اسکان در هتل است، گویی گردشگران به میهمانی رفته باشند و میزبان در این اقامتگاه‌ها مانند میهمان خویش از مسافران پذیرایی می‌کند.

وی گفت: برخی از این اقامتگاه‌ها را می‌توان از طریق وب‌سایت رزرو کرد که البته تصور می‌کنم استثناء هستند. باید اشاره کرد که حلقه ارتباطی مدونی در استان بین تورگردانان و این اقامتگاه‌ها وجود ندارد، در حالی که استان‌های فارس و اصفهان در این زمینه از ما جلوتر هستند.

کریمیان اقبال با بیان اینکه بخش دولتی در زمینه تبلیغات از این اقامتگاه‌ها حمایتی نمی‌کند، افزود: مسافرانی که به ایران سفر می‌کنند اغلب این اقامتگاه‌ها را نمی‌شناسند مگر اینکه میهمانی که قبلا به این اقامتگاه‌ها رفته برای افراد دیگر تعریف کرده باشد و به اصطلاح تبلیغ دهان به دهان صورت گرفته است.

وی در خصوص حمایت‌های دولت گفت: به عنوان مثال وقتی که وارد فرودگاه بانکوک می‌شوید، با تعداد نامحدود نقشه‌های رنگارنگ رایگان، متفاوت و پر از عکس مواجه می‌شوید که جاذبه‌های شهرها و مناطق بوم‌گردی و حتی جاذبه‌های شهرهای بسیار دور را می‌توانید در آن‌ها مشاهده کنید و این نوعی از حمایت دولتی است.

این راهنمای تورهای گردشگری ادامه داد: گردشگران داخلی نیز با کمبود اطلاعات مواجه هستند و اگر نظرسنجی از همشهری‌های خود درباره این اقامتگاه‌ها بگیرید حتی اسم این اقامتگاه‌ها را نیز تاکنون نشنیدند و علت آن به عدم اطلاع‌رسانی مناسب در  این رابطه برمی‌گردد.

وی با بیان اینکه میزان اقامت مسافر در مشهد از پنج شب به حدود دو شب کاهش یافته است، افزود: این مساله اشغال مراکز اقامتی را تحت تاثیر قرار داده و به عدم رونق برخی مراکز گردشگری منجر شده است.

کریمیان اقبال درباره شهرستان‌هایی که بیشتر گردشگران خارجی به آن‌ها سفر می‌کنند، گفت: تورگردانان در صورتی که گردشگران فرصت داشته باشند سفر به نیشابور و کلات را در اولویت قرار می‌دهند و گردشگران خارجی در این دو شهر از جاذبه‌های طبیعی و تاریخی بازدید می‌کنند.

انتهای پیام

منبع: ایسنا

تاریخ درج خبر: 1396/07/18